Pirmsskolas vēsture

Bērnudārza ēka ir celta 1935. gadā kā vasarnīca. Tās īpašnieks ir bijis baltvācu konditors von Saje.

Kā bērnudārza dzimšanas dienu varētu minēt 1952. gada 23 jūliju, kad Saulkrastu ciema padome apstiprina štatus bērnu silītei Garkalnē. Iesākumā tā atrodas Vidzemes šosejā 34a.

1955. gadā sile tiek pārcelta uz pašreizējo ēku - Saules ielā 34. Te tiek atvērta arī viena bērnudārza grupa. Šajā laikā bērnudārzos valda stingra disciplīna: apģērbs iekštelpām - zēniem – šorti, zeķītes, krekliņš, meitenēm – kleitas vai svārki. Sporta nodarbībās tiek vilkti sporta tērpi un obligāti nolocītas zeķītes. Nodarbību laikā bērni sēž pie galdiem un, lai atbildētu, paceļ roku. Audzinātāju nedrīkst pārtraukt un sarunas nodarbību laikā ir stingri aizliegtas. Līdz 1961. gadam silītes grupiņa darbojās Veselības ministrijas pakļautībā, vadītāja - Regīna Kosonogova, bet bērnudārza grupa – Izglītības ministrijas pakļautībā, vadītāja – Aina Skrapce.

Tikai 1961. gadā Garkalnes bērnudārzs tiek apvienots ar mazbērnu novietni un tam dod nosaukumu „Garkalnes bērnudārzs – sile”. Par vadītāju kļūst Maija Dibranča.

1961. gadā veic ēkas kapitālremontu. Nav vairs jānes ūdens no akas, jo ievilkts ūdensvads, nav jākurina daudzās krāsnis, jo ierīkota centrālapkure.

Šajā laikā īpaša uzmanība tiek pievērsta bērnu darba audzināšanai. Bērnudārznieki paši kopj savu puķu un sakņu dārziņu- sēj, ravē un laista, vasarā palīdz kārtot grēdās bērnudārza kurināšanai sagādāto malku.

Pēc labi padarīta darba arī atpūta ir jauka – vasarās - peldēšanās Krievupītē, ziemā – vizināšanās no kalniņa.

1971. gadā bērnudārzs iegūst jaunu nosaukumu „Garkalnes apvienotā bērnu iestāde”.

1990. gads ir pārmaiņu laiks. Vecāki var audzināt savus bērnus mājās līdz 7 gadu vecumam. Bērnudārzā ir tikai viena jaukta vecuma grupa. Ēkas pirmajā stāvā tiek izmitinātas Garkalnes skolas pirmās trīs klasītes.

Līdz 1995. gadam bērnudārzu vada Valentīna Matkova, Valentīna Trofimova, Maija Dibranča. 1995. gadā par bērnudārza vadītāju sāk strādāt Dina Kaļāne.

Ar laiku bērnu, kuri vēlas apmeklēt pirmsskolas iestādi, kļūst vairāk un 1996. gada 1. septembrī durvis atkal atver divas grupas. Šajā gadā Garkalnes bērnudārzs iegūst nosaukumu „Skudriņas”.

Kad „Skudriņu” telpas kļūst pārāk šauras lielajam bērnu pulkam, 2005. gada jūnijā sākas jaunā korpusa celtniecība. Pēc gada, 2006. gada 30. jūnijā, notiek svinīga jaunā korpusa atklāšana. Nu bērniem un darbiniekiem ir jaunas, plašas, gaišas telpas, moderns ēdināšanas bloks, jauka zāle, kurā uzstāties pašiem un uzņemt viesus.

2009. gada 1. septembrī ar Garkalnes novada domes lēmumu Garkalnes pirmsskolas izglītības iestāde „Skudriņas” tiek apvienota ar Garkalnes pamatskolu un Upesciema skolu. Apvienotā mācību iestāde iegūst nosaukumu – Garkalnes – Berģu pamatskola. 2010. gads atkal nes jaunas pārmaiņas - nu jaunais nosaukums ir Garkalnes vidusskola.

Mākslu skola

Interešu izglītība