Nakts skolā
07.12.2012


© garkalnesskola.lv

ESF projekta ietvaros sadarbībā ar Garkalnes vidusskolas līdzpārvaldi 7.decembrī Garkalnes vidusskolā notika pasākums „Nakts skolā”. Šoreiz pie mums ciemojās Vangažu un Brocēnu vidusskolu audzēkņi. Tāpat kā pagājušajā gadā arī šogad nakts tēma bija karjera un profesijas izvēle nākotnē.

Pasākums sākās ar iepazīšanos un savu rakstura īpašību akcentēšanu. Pēc jautras izkustēšanās vārds tika dots viesiem. Šoreiz tie bija 2 -  Latvijas Televīzijas un Radio žurnālists Aidis Tomsons un a/s „Tukuma piens” distributors Edmunds Ozols. Abi ir interesanti cilvēki un lieliski speciālisti savā jomā.  Žurnālists Aidis Tomsons rosināja skolēnus aizdomāties, cik viegli vai grūti ir uzmeklēt cilvēkus, ko intervēt, sagatavot jautājumus un pēc tam vērot sevi televīzijas ekrānā. Viņš pastāstīja gan par savu ceļu līdz žurnālistikai, gan par savu ikdienu Latvijas Radio, kā arī deva iespēju skolēniem iejusties žurnālista lomā, intervējot gan Aizsardzības ministru A. Pabriku, gan arī Veselības ministri I. Circeni. Vēl lielāku sajūsmu skolēnos droši vien būtu izraisījusi  Izglītības ministra R. Ķīļa intervēšana, bet ministra aizņemtības dēļ tas nebija iespējams. Savukārt E.Ozols stāstīja skolēniem, cik svarīgi ir radīt labu iespaidu par sevi, kā sagatavoties darba intervijai un parādīt sevi no pozitīvās puses.

Šajā naktī skolēni ne tikai klausījās viesu stāstījumos, bet arī paši aktīvi piedalījās dažādos grupu darbos, kuros vajadzēja pamatot argumentus, kas ietekmē profesijas izvēli, izvērtēt ieguvumus, zaudējumus  un palīdzēt pieņemt lēmumu doties strādāt uz ārzemēm vai palikt dzimtenē. Pusnaktī garkalnieši bija sarīkojuši orientēšanās spēli pa skolu. Arī ciemiņi bija sagatavojuši mājas darbus: brocēnieši - spēli, savukārt vangažnieki – atraduši anekdotes par dažādu profesiju pārstāvjiem. Viņi veiksmīgi arī izspēlēja šīs anekdotes.

Šajā naktī skolēni uzzināja daudz jauna gan par karjeras iespējām un profesijām, gan par sadarbošanās prasmēm. Šī nakts tiešām bija interesanta!

Zane 9.a

27 28 29 30 01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Mākslu skola

Interešu izglītība

Karjeras izglītība

Skolas sasniegumi

Projekti