Masļenica
21.02.2013

© garkalnesskola.lv

21. februārī skolā notika krāšņi un prieka pilni svētki- atvadas no ziemas. Ziemas priekus izbaudīja un pasākumā piedalījās 1.- 4. klašu bērni, iepazīstot „Meteņu” svinēšanas tradīcijas mūsu kaimiņvalstīs- Krievijā un Ukrainā.

Katrai klasei tika dots uzdevums saklāt savu galdu, atnest pankūkas, ievārījumu un tēju termosā. Visas klases, kopā ar vecākiem, pacentās ļoti labi. Galdi bija pilni ar pankūkām, dažāda veida ievārījumiem, medu, iebiezināto pienu un citiem gardumiem. Skanēja jautras krievu tautas dziesmas.

Spēlējam dažādas spēles, īpaši bērniem patika spēle „Утка-утка-гусь”. Izveidojām milzīgu sauli un pēc signāla pildījām dažādus uzdevumus. Viens no tiem bija izveidot katras klases „dzīvo bildi”. Spēles vadītāja nosauca „dzīvās bildes” tēmu - „četri zirgi un jātnieks kamanās” u.c., un visiem klases skolēniem tas bija jāattēlo.

Vispārēju jautrību un neviltotu līdzjutēju atbalstu klases izjuta, kad mērojās spēkiem virves vilkšanā. Dažs neizturēja un metās palīgā saviem jaunākajiem brāļiem un māsām. Jaunākās māsas vietā virves vilkšanā piedalījās arī mūsu bijušais skolnieks Harijs Jekševics.

Vējš šalkoja gar ausīm, kad klasēm vajadzēja sacensties ragaviņu vilkšanā- izvizināt visus savus klasesbiedrus un, protams, arī klašu audzinātājas.

Katrai klasei bija jānopelna sava balva, proti, vienam bērnam no klases bija aizsietas acis, un ar klasesbiedru palīdzību viņam bija jāatrod šī balva. Domājam, ka šo skaļo un jautro sacensību laikā vecāko klašu skolēnu mācību darbs bija apdraudēts- mūsu kliegšana neļāva viņiem koncentrēties.

Pēc visām spēlēm, apmierināti ar padarīto, bērni varēja aiziet pie ugunskura un palūgt cits citam piedošanu, kā arī sadedzināt visu slikto darbu sarakstu, uzrakstot tos uz lapiņas un iemetot ugunskurā.

Pasākuma noslēgumā ķērāmies pie pankūkām un siltās tējas. Kad bijām garšīgi paēduši, gājām braukt no kalna ar ragavām. Svētki tiešām bija izdevušies. Par to parūpējās arī saulīte, kura visu dienu spīdēja un mūs sildīja. Esam gatavi sagaidīt dabas atmošanos - pavasari!

Skolotāja- Tatjana Bordane