Nacionālais Ziemassvētku Skolēnu mācību uzņēmumu gadatirgus

2011-12-29

Šā gada 10. decembrī modes un izklaides centrā „Rīga Plaza” tika atklāts Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) Ziemassvētku gadatirgus, ko rīko biznesa izglītības biedrība "Junior Achievement – Young Enterprise Latvija" (JAL), sadarbībā ar SMU programmas atbalstītāju Baltijas valstīs - Swedbank. Gadatirgus bija pirmais nopietnais pārbaudījums skolēniem, kuri šogad dibinājuši savus uzņēmumus.

Latvijā šogad jau nodibināti vairāk nekā 570 skolēnu mācību uzņēmumi, bet Gadatirgū piedalījās 160 no tiem, tai skaitā 50 SMU pamatskolas skolēnu grupā.

No Garkalnes vidusskolas četriem Skolēnu mācību uzņēmumiem sīvo konkurenci bija izturējis SMU “Spīgulītis” (ražo aksesuārus), uzņēmuma direktors A.Lencis no 5.a klases. Vēl Ziemassvētku gadatirgū piedalījās Garozas pamatskolas, Garkalnes vidusskolas un Jelgavas Valsts ģimnāzijas apvienotais SMU “Novadnieki” (ražo atstarotājus), kur uzņēmuma dalībniece no Garkalnes vidusskolas ir R.E.Neļķe no 3.a klases. Apsveicam!

Gadatirgū preču un pakalpojumu klāstā bija inovatīvas dizaina mēbeles, apģērbs mājdzīvniekiem, veloservisa pakalpojumi, līdzeklis smēķēšanas atmešanai, randiņu serviss, rotaslietas un citas skolēnu realizētas idejas.

Paldies visiem pārējiem Garkalnes vidusskolas Skolēnu mācību uzņēmumiem: SMU “ E&K” (direktors K.Stacevičs, 3.a klase), SMU “Kamols” (direktore A.Grigorjeva, 3.a klase), SMU “ Kastanis” (direktors M.Kļaviņš, 4.a klase) un viņu dalībniekiem par uzdrīkstēšanos, uzņēmību un savlaicīgu biznesa iemaņu veidošanu! Lai mūs visus kopā veiksme pavada!

JAL koordinatore A.Strode