Nakts skolā

2012-05-29


Naktī no 3. uz 4. maiju, notika līdzpārvaldes „Nakts skolā”. Arī šogad pie mums bija atbraukuši ciemiņi – Vangažu vidusskolas aktīvākie skolēni. Kopā ar viņiem mēs uzzinājām par tālākizglītības iespējām un savu nākotnes profesijas izvēli.

Šajā naktī mūs apciemoja 5 meitenes, kura pašas šobrīd studē vai jau strādā. Katra no viņām darbojas savādākā jomā, tādēļ bija interesanti klausīties, kā viņas nonākušas līdz filoloģijas vai ķīmijas fakultātei, vai arī pašreizējā darbavietā – Vangažu novada domē. Meitenes arī paskaidroja atšķirību starp tehnikumiem un vidusskolām, kā arī aicināja mums uzdot jautājumus par viņu stāstījumiem. Aktīvākie jautātāji arī saņēma balvas.

Bet, šajā naktī mēs, skolēni, ne tikai klausījāmies dažādus stāstījumus, bet arī paši darbojāmies – veidojām prezentācijas par to, kas mums jādara jau tagad, lai nākotnē savu profesiju būtu vieglāk izvēlēties. Vēl vien uzdevums- uzrakstīt motivācijas vētuli par attiecīgo profesiju, pēc tam izvirzīt 3 aktierus- bosu, pareizo amata kandidātu, kā arī galīgi netabilsotšu, ietērpt viņus atbilstošos tērpos. Neiztika arī bez tradicionālās orientēšanās pa skolu, popielas, grupu darba un atpūtas pauzēm. Vangažu skolēni mums bija sagatavojuši priekšnesumu – izrādi „Trīs sivēntiņi” mūsdienu versijā. Arī tajā tika skarta biznesa tēma.

Uzskatu, ka šī nakts daudziem skolēniem palīdzēja saprast, ka jau pamatskolā ir svarīgi domāt par to, kāda būs tava nākamā profesija. Un viennozīmīgi, ikkatrs tās dalībnieks ieguva daudz jaunu draugu.

Zane Grudule