2. a un 2. b klases saliedēšana

2012-10-10


Foto galerija: 2. a un 2. b klases saliedēšana

Ceturtdien, 4. oktobrī, 2.a klase kopā ar 2.b klasi brauca ekskursijā uz namdara darbnīcu „Alpi.” Braucot autobusā, skolēni bija gaidu pilni, jo īsti nezināja, kas viņus sagaida, kas ir tas interesantais un noslēpumainais namdaris un ko viņš dara savā darbnīcā. Toties noskaņojums visiem bija pacilāts, jo beidzot viņi brauc ekskursijā, var izklaidēties, nevis sēdēt smacīgajā klases telpā un iepazīt gudrības, kuras pēc laika aizmirstas.

Iebraucot namdara darbnīcā, skolēni atdzīvojās, jo mūs laipni sagaidīja pati saimniece ar saimnieku. Saimniece uzreiz izrādīja savu viesmīlību un palūdza iziet caur goda vārtiem, jo mēs bijām gaidīti viesi. Pēc īsas iepazīšanās mūs ieaicināja saimnieka mājā, kurā mums par godu bija iekurināta krāsniņa. Saimnieka mājā mūs iepazīstināja ar dažādiem koku veidiem, uzdeva āķīgus jautājumus, pastāstīja, kādas mēbeles taisa no katra konkrētā koka. Mēs vēl mēģinājām uzcelt māju, sisties ar koka olām kā Lieldienās un paglaudījām niedru jumtu. Tas atgādināja, mazu pūkainu kaķēnu ar asiem nagiem.

Pēc saimnieku mājas apmeklējuma mēs izgājām ārā, kur varējām zāģēt malku un slīmestot, citiem vārdiem sakot, noraut mizu kokam ar speciālu instrumentu. Vēl mēs cēlām Rīgu, mēģinājām iedzīt koka naglas speciāli ierīkotajā dēlītī. Pēc smagas un nogurdinošas Rīgas celšanas mēģinājām zvejot zivis, kas bija ļoti izsmalcināts un nemaz ne viegls uzdevums. Kad mēs bijām kārtīgi izzvejojuši visas saimnieku dīķa zivis, gājām „dzīt cūkas ganībās”. Pēc kārtīga darba vajag arī izklaidēties - paslēpot rudens laikā pa zāli ar slēpēm, dzīt koka motociklu caur dažādiem šķēršļiem un, protams, pastaigāt uz koka kājām.

Vispatīkamākais bija pēc garas un nogurdinošas strādāšanas atpūsties speciāli ierīkotajā piknika vietā, nobaudīt saimnieces gardo tēju un izcept no mājām līdzpaņemtās desiņas. Pēc piknika mūs gaidīja patīkams pārsteigums- braukšana ar trosi pāri dīķim. Tas bija jaukākais ekskursijas nobeigums, jo mēs bijām pārlaimīgi un noguruši.

Mums ļoti patika ekskursija, un mēs labprāt brauktu vēl.

2.b klases audzinātāja Kristīne