Junior Achievement Latvia aktivitātes

2012-10-22

JAL programmas ietvaros šajā mācību gadā 19. septembrī mūsu skolas skolēniem bija iespēja apmeklēt Inovācijas busiņu, kur par piedāvāto ir plašs Garkalnes vidusskolas matemātikas un fizikas skolotājas I. Sineles raksts (Garkalnes Novada Vēstis Nr.122, oktobris, 2012).

Savukārt, 16. oktobrī 9 Garkalnes vidusskolas skolēni (E. Veide, J. Balodis, M. Kozlovskis, A. Jekševica, A. Gedroviča, A. Grigorjeva, J. A. Siņickis, V. Indriksons, G. Avens) piedalījās Skolēnu mācību uzņēmumu ievadseminārā Rīgā, Multikino, T/C Rīga Plaza, kur stāstīja skolēniem par Skolēnu mācību uzņēmumu nozīmi karjeras veidošanā, kā arī iepazīstināja ar mārketinga un radošo konkursu „Cita Holivuda”.

Seminārā bija iespēja tikties ar Eco Catering vadītāju R. Frīdenbergu – Kalniņu, kuru varam uzskatīt kā labās prakses piemēru veiksmīgas uzņēmējdarbības uzsākšanai Latvijā, kā arī savā pieredzē un pētījumos dalījās Reklāmas un sociālo mediju speciālists J. Polis no „draugiem.lv”, žurnāla „Ir” reklāmas speciālists V. Dūdums un citi.

Interesanti bija vērot JA – YE Latvija 2012. gada uzvarētāju un Eiropas dalībnieku SMU „Easy Do”, kuri ražo sen zināmu un novērtētu preci mājsaimniecībā – priekšautu, tikai uzlabotā versijā. No tā varam secināt, ka ne vienmēr ir „riteni jāizgudro no jauna”, bet pievienotai vērtībai gan ir liela nozīme. Cerams, ka arī mūsu skolēni ir iedvesmojušies no seminārā redzētā un dzirdētā, un tagad tik jāķeras pie savu uzņēmumu dibināšanas!

JAL projekta koordinatore Garkalnes vidusskolā A. Strode