Ugunskuri Baltijas vienotībai

2013-02-06


Foto: Ugunskuri Baltijas vienotībai

5.februāra pēcpusdienā Garkalnes vidusskolas aktīvākie jaunsargi Roberts Malcenieks, Dāvis un Daniels Lapiņi, Ginters Gapaņonoks, Aleksandra Bobovka un Diāna Veļgus kopā ar skolas direktoru L.Bruģi, skolas saimnieku Z.Seržānu un šoferi J.Garanču devās uz Tallinas šoseju, lai parādītu savu solidaritāti ar Latvijas, Lietuvas un Igaunijas zemniekiem viņu cīņā par taisnīgākiem noteikumiem Eiropas Savienībā.

Mēs sakūrām trīs ugunskurus Tallinas šosejas malā, lai ar šiem ugunskuriem rosinātu saskatīt mūsu triju valstu draudzību un vienotību. Gar ceļa malu tika iedegtas arī lāpas. Tālumā redzējām arī citus ugunskurus. Ļoti interesanti likās, ka mūs atbalstīja arī garām braucošie šoferi, īpaši smago automašīnu vadītāji, kuri mūs sveicināja signalizējot ar skaņu signāliem.

Pie ugunskuriem mums pievienojās arī Garkalnes novada Domes priekšsēdētājs Mārtiņš Gunārs Bauze Krastiņš un deputāts Edgars Treibergs, kurš vienlaicīgi ir arī Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) valdes priekšsēdētājs. Viņi pateicās mums par atbalstu lauksaimniekiem un pacienāja ar gardām maizītēm un augļiem. Ik pēc brīža pie mums pievienojās arī citi Garkalnes novada iedzīvotāji, kuri arī bija ieradušies izteikt solidaritāti ar zemniekiem. Tie no mums, kuri, mācoties vēsturi, esam apguvuši Barikāžu un „Baltijas ceļa” laiku, sajutāmies kā šo vēsturisko notikumu dalībnieki.

Vēlot veiksmi savu prasību panākšanā
Baltijas zemniekiem, vienotības ugunskuru kurinātāju vārdā -
Aleksandra, Dāvis un Ginters