Starptautiskajai dzimtās valodas dienai veltītās aktivitātes

2013-02-25

Ik gadu 21. februārī atzīmē Starptautisko dzimtās valodas dienu. UNESCO Latvijas Nacionālā komisija sadarbībā ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministriju un Latviešu valodas aģentūru šogad, atzīmējot R.Blaumaņa 150 .dzimšanas dienu, īpaši aicināja pievērsties izcilā latviešu rakstnieka personībai un daiļradei.

Arī Garkalnes vidusskola pievienojās šim uzaicinājumam un rīkoja dažādas aktivitātes dzimtās valodas nedēļā:
• 4.- 6. kl. skolēni ilustrēja R.Blaumaņa dzejoļus (izstāde latviešu val. kabinetos);
• 11. un 12. kl. skolēni noskatījās filmas, kas uzņemtas pēc R.Blaumaņa darbu motīviem: „Purva bridējs”, „Indrāni”;
• 1. - 3. kl. skolēni piedalījās „Velniņu” lasījumos un improvizētā to fragmentu izspēlē, kā arī populārāko izrādes dziesmu izdziedāšanā;
• 8.-12.kl. skolēni iepazina un interpretēja R.Blaumaņa un viņa literāro varoņu atziņas.

Vēl dzimtās valodas nedēļā 2.a kl. skolēni devās uz bērnudārzu, deklamēja dzejoļus un lasīja literārās pasakas bērnudārza audzēkņiem, bet labākie skolas daiļlasītāji piedalījās Siguldā skatuves runas konkursā „Ievelc dziļā elpā savu Latviju!”