Pārsteigumu un piedzīvojumu diena

2013-09-11

Pagājušās nedēļas laikā (no 3. līdz 6. septembrim) mūsu skolai, pateicoties Garkalnes novada Domei, bija lieliska iespēja doties dažādās ekskursijās un piedalīties radošajās darbnīcās. Tika izstrādāts plāns katrai skolēnu vecuma grupai.

Šāds projekts radās tāpēc, lai pirmajā nedēļā mazliet atslogotu skolu, sakarā ar celtniecības darbiem. Katru dienu brauca trīs - četras klases.

Sākumskolas skolēniem mācību ekskursiju sākumpunkts bija Berģu kultūras nams, kur viņi darbojās dažādās interesantās radošās darbnīcās, satikās ar Cūkmenu. Vēlāk devās uz Brīvdabas muzeju, kur visus garšīgi pabaroja, un pēc tam brauca uz Minhauzena muzeju.

Pamatskolas skolēniem sākumā bija ekskursija ar gidu pa Brīvdabas muzeju un tad - uz Minhauzena muzeju, kur visus sagaidīja ļoti atraktīva gide, ar lielisku humora izjūtu. Viņa interesanti pastāstīja par Minhauzena dzīvi, par dzīvi vecajos laikos, piemēram (ka dāmu frizūras augstums bija 60 cm, un, kad galvā ieviesās utis, to kasīja ar speciālo garo kociņu, un vēl uzzinājām, kādēļ virs gultām karināja baldahīnus - lai blaktis gultā nekrīt).

Daži bērni sacīja, ka ir laimīgi, ka nedzīvo vecajos laikos - novērtēja mūsdienu dzīves komfortu. Muzeja otrajā stāvā aplūkojām slavenas vaska figūras. Tad gājām pa Minhauzena meža taku, kuras garums ir 5,4 km, ar 45 pieturvietām ar dažādiem pasaku tēliem un dzīvniekiem. Pēc garas pastaigas mūs pacienāja ar garšīgiem cienastiem, tad devāmies mājās.

Esam pateicīgi Garkalnes novada Domei par projekta finansējumu. Gan bērni, gan skolotāji guva lielu gandarījumu un prieku par izglītojošām ekskursijām.

Ārpusstundu darba organizatore
Tatjana Bordane