Garkalnes vidusskolas skolēnu brauciens uz Sanktpēterburgu

2013-09-24

Foto galerija: Garkalne - Sanktpēterburga sadarbība kultūras un izglītības jomās

7.09.2013.-14.09.2013. Garkalnes Mākslu un vispārizglītojošās skolas pārstāvji (11 skolēni un 3 skolotājas) devās atbildes vizītē uz Puškinu, jo Puškinas 552.skolas delegācija viesojās Garkalnē 2013.gada jūnijā. Jau otro gadu skolas ir sadarbības partneri,un mūsu mērķis bija piedalīties projektā „Puškinas pilsētas dabas un vēstures objektu izpēte”.

Lielākajai daļai šis bija pirmais ceļojums uz Krieviju, un vilties tas nelika, jo mums bija sagatavota daudzveidīga izglītojoša un izzinoša programma.

Mēs apskatījām ievērojamākos dabas un vēstures objektus Sanktpēterburgā un tās tuvumā: Ziemas pili, Petropavlovskas cietoksni, Pavlovskas pili un parku, Vasaras dārzu, Jekaterinas pili Puškinā, kurā atrodas astotais pasaules brīnums – atjaunotā Dzintara istaba. Fantastisku dienu pavadījām strūklaku paradīzē - Pēterhofā. Pabijām Puškina dzīves vietās un devāmies aizraujošā izbraukumā ar kuģīti pa Sanktpēterburgas upēm un kanāliem.

Katru dienu bija arī kāds izglītojošs pasākums kopā ar krievu skolēniem: piedalījāmies erudīcijas spēlē „Pasaules valstis un pilsētas”, viesojāmies Puškinas Tehniskās jaunrades un informācijas tehnoloģiju centrā, kur konstruējām radiovadāmos mašīnu modeļus un piedalījāmies šo modeļu sacensībās. Vienu pēcpusdienu veltījām vietējās upītes Kuzminkas izpētei – mērījām ūdens temperatūru, straumes ātrumu, PH līmeni un skābekļa daudzumu ūdenī.

Jauniešu klubā „Carskoseļskij” aizraujošas deju meistarklases mūsējiem piedāvāja hip–hopa un breika pasniedzēji. Gala rezultātā tapa interesanti video, kuru noskatīšanās sagādāja daudz jautrības. Pabijām skolas lietišķās mākslas pulciņa nodarbībās, un arī paši izgatavojām gan simboliskas nozīmes krievu lellītes, gan glītus apsveikumus. Paspējām piedalīties pat starptautiskā spēlē volejbolā, kurā sīvā cīņā guvām skaistu uzvaru.

Katra diena nāca kā pārsteigums, kurā mēs varējām būt ne tikai vērotāji, bet arī dalībnieki un jaunatklājēji.

Par to, ka šī nedēļa likusi apjaust bagātīgo kultūras mantojumu, sajust cilvēku sirsnību, sagādājusi daudz neaizmirstamu brīžu un likusi saprast krievu valodas apguves nepieciešamību, liecināja skolēnu aizrautība un pozitīvās emocijas, stāstot par braucienu saviem skolasbiedriem 20.septembrī prezentācijā „Mēs Sanktpēterburgā”.

D.Grudule