Absolventi nāk palīgā – karjeras izglītības stunda 9.a klasē

2013-10-22

Foto galerija: Skolas absolventi nāk palīgā – karjeras izglītības stunda

Nākot ciemos pie Jums un Jūsu klases uz skolu, kurā arī es kādreiz mācījos, klusībā pie sevis nospraudu divus mērķus. Vēlējos sev pierādīt, ka LU SZF studijas Komunikāciju zinātnē ir tā īstā vieta, kur esmu nonākusi, un to, ka man ir, jāprot iejusties jebkurā vidē, komunicēt ar cilvēkiem, arī ar tiem, kuri man pavisam sveši. Otrs mans mērķis bija, kaut nedaudz 9.klasei likt aizdomāties par to, ka nākamais nozīmīgais solis vairs nav aiz kalniem, ka beidzot jāizjūt tā atbildības sajūta un jānosprauž nākamie mērķi, kurus vēlas sasniegt.

Ciemošanos sākām ar "iesildīšanos", lai mazliet atbrīvotu publiku, lai gan tikko jau bija notikusi sporta stunda. Izdarot kustību nosaucu vārdu, un nākamie, kas bija aplī aiz manis, turpināja iesākto ar izteiktā vārda asociāciju.

Ko lai saka, forši jaunieši. Patīk viņiem gan jokot un skaļi uzvesties, gan savas domas paturēt pie sevis noslēpumā. Sarunās ar jauniešiem apspriedām tādas tēmas kā atzīmes, stundu kavējumi, špikeru pielietojums, eksāmeni, nākotnes plāni. Pozitīvā gaisotnē, caur smiekliem un skaļu viedokļu izteikšanu, nonācu pie secinājuma, ka šī ir forša klase, tikai nedaudz pietrūkst koncentrēšanās spēju, bet kas to lai zin, 8.stunda tomēr, diena bijusi gara un nogurdinoša...

Paldies par to, ka man bija tā iespēja atnākt ciemos, atcerēties tos laikus, kad arī es šeit mācījos, kā arī parunāties ar jauniešiem, uzzināt viņu sajūtas un viedokļus.

Ar cieņu, Zane Matuļone