Kaut varētu Mārtiņdienu Aiz ausīm noturēt

2013-11-11

Foto galerija: Visi saka, visi saka: Mārtiņdiena, Mārtiņdiena, Kaut varētu Mārtiņdienu Aiz ausīm noturēt.

11. novembrī Garkalnes MVV tika svinēti ikgadējie ziemas sagaidīšanas svētki - Mārtiņi. Senajā latviešu gadskārtā Mārtiņi iezīmēja rudens beigas un ziemas sākumu. Mārtiņu mielastam kāva gaili un vistu kā ziedojumu Mārtiņam.

Mūsu ziedojums Mārtiņam bija sākumskolas skolēnu zīmētie gaiļi -skaisti un koši, ar kuriem tika izrotāti gaiteņi. Bet starpbrīžos, visas dienas garumā, ikvienam skolēnam bija iespēja piedalīties konkursā „Aklais gleznotājs”. Katrā stāvā, pie sienas, bija pielikts liels plakāts, uz kura (ar aizsietām acīm) vajadzēja uzzīmēt Mārtiņdienas gaili. Tur gan varēja redzēt šedevrus- daždažādus gaiļus- ar atsevišķām ķermeņa daļām, ar knābi uz astes...

Un kā tad Mārtiņi bez tirdziņa? Bērnu čalas, pircēju kaulēšanās, tirgotāju piedāvājums- dažādas preces, kas tika gatavotas „pašu rokām” (kādam arī palīdzēja mamma vai vecmāmiņa). Skolotāji un bērni aktīvi iepirkās tirdziņā kāroto. Bija gan pīrādziņi, gan kūciņas, gan vafeles, gan riekstiņi, gan kēksiņi - viss tik garšīgs un kārdinošs! Daži tirgoja savus rokdarbus – puķes no kreppapīra, krelles, kartiņas, matu gumijas ar ļoti skaistām puķītēm (kuras izpirka ļoti ātri).

Direktors nopirka visdārgāko preci 3 latu vērtībā - no kartona darinātu lielu spēļu māju, kuru uztaisīja Voldemārs no 3.a klases kopā ar savu tēti.

Mārtiņdienas noslēgumā publiku izklaidēja Līdzpārvaldes skolēni- tika dziedātas jautras dziesmas ar kustībām un minētas mīklas.

Paldies visiem, kas piedalījās šajā pasākumā, īpaši vecākiem, kas palīdzēja savām atvasēm gan sagatavot, gan skaisti noformēt gardumus un savas preces.

Ārpusstundu pasākumu organizatore T. Bordane