Mārtiņdiena pirmsskolā

Ziemai vaļā vārtiņi,
Rudentiņis projām iet,
Nu tik ziemu sagaidiet!

Mārtiņdienu aizvadījām īsti latviskās tradīcijās. Mārtiņdiena iezīmē rudens beigas un ziemas sākumu, kad visi rudens darbi ir pabeigti - raža novākta, labība nokulta, lauki aparti, un pēc Mārtiņiem zeme dodas atpūtā.

No Mārtiņdienas sākas ķekatās iešanas laiks, tādēļ arī bērni bija ietērpušies dažādās maskās. Izzinot Mārtiņdienas tradīcijas, bērni runāja tautas dziesmas, gāja rotaļās kopā ar galveno šīs dienas varoni - Mārtiņgaili (tie mums bija pat divi), jautri dancoja un dziedāja. Neiztrūka arī mīklu minēšana un ticējumi.

Jautrās Mārtiņdienas turpinājumā norisinājās tirdziņš katrā grupiņā, un grupiņas viesojās viena pie otras- tirgojās un iepirkās ar pašu pagatavotiem vai sarūpētiem gardumiem.

Pirmsskolas metodiķe Inga Knite