Gaujas prēmija

2013-11-25

Foto galerija: Gaujas prēmija

2013. gadā Ādažu vidusskolā tika atjaunots O.Vācieša piemiņai veltītais skolēnu jaunrades darbu konkurss „Gaujas prēmija”, un 23. oktobrī Gaujas apkārtnē esošo skolu radošākie jaunieši tika aicināti uz pasākumu Ādažos. Vispirms Zaļajā zālē tika piedāvāts vēlreiz ieklausīties O.Vācieša dzejā, atcerēties viņa dzīves gājumu, noskatīties un noklausīties Ādažu vidusskolēnu priekšnesumus. Mūzika, deja un dzeja radīja jauku noskaņu, kura palīdzēja radošo darbu tapšanai.

Mūsu skolu šajā konkursā pārstāvēja A.Jekševica (5.a kl.), Maija Elizabete Liepa (6.a kl.), Renāte Grudule un Marta Terēze Kroiča (7.a kl.), Aivita Garanča (8.a kl.).

Darbus izvērtēja kompetenta žūrija, un 22. novembrī visi dalībnieki ar skolotājām vēlreiz tika aicināti kopā, lai nu jau paziņotu konkursa rezultātus.

Noslēguma pasākumā uzstājās aktrise Marija Bērziņa. Uzrunas teica O.Vācieša muzeja vadītāja I. Ķīse, Ādažu domes priekšsēdētājs M. Sprindžuks, Ādažu vidusskolas direktore D. Dumpe, un viņi visi uzsvēra, cik svarīgi ir prast izteikt savas domas, nepazaudēt radošo dzirksti un tiekties sasniegt arvien vairāk. Tāpat viņi akcentēja, ka ļoti grūti bijis izvēlēties uzvarētājus, jo darbi patiesi bijusi pārsteidzoši jauki.

Liels bija mūsu prieks, izdzirdot uzvarētāju uzvārdus. Maija Elizabete Liepa 5.-6.kl. grupā ieguva 1. vietu, un Renāte Grudule 7.-9.kl. grupā – 3. vietu, bet piemiņas veltes saņēma ikviens konkursa dalībnieks.

Paldies Ādažu vidusskolas kolektīvam par jaukajiem pasākumiem!

D. Grudule